Köszönetnyilvánítás

Köszönetnyilvánítás

Rólunk

Pedagógiai munkánk alapja a humánum, az önmagunkkal és környezetünkkel szembeni igényesség, a kreativitás
és a nyitottság.

Szemléletünkben és tevékenységi rendszereinkben a gyermekközpontúság
a meghatározó. A tanulók képességeinek megfelelő legjobb eredmény elérésére, az egyéni bánásmód fejlesztésére törekszünk.

Az iskolából kikerülő tanulók szociálisan fejlett, edzett, egészséges, jó kommunikációs készséggel rendelkező fiatalok legyenek.

Szeretnénk megőrizni iskolánk kulturált környezetét és jól felszereltségét.

Archívum

Naptár

Büszkeségeink

 

“Palócország legszebb tájai” rajzpályázat

„…A város is, ahol születtem,
halvány rajzával itt lebeg.
a régi tornyok, csöndes utcák
     és halk terek.”
/Tűz Tamás/

A Szurdokpüspöki Általános Iskola „ Palócország legszebb tájai” címmel rajzpályázatot hirdetett, amelyben a gyermekek számára oly kedves szülőföldet kellett megjeleníteni a vizualitás eszközeivel.

A környező települések általános iskolái szebbnél- szebb alkotásokkal képviseltették magukat a megmérettetésen.

Pásztóról, a Zsigmond Király Általános Iskolából is érkeztek pályamunkák a rajzversenyre.

Közülük Tari Adél 1.c osztályos tanuló alkotása nyerte el a zsűri tetszését. Jutalmát Szurdokpüspökiben a galéria megnyitóján ünnepélyes keretek között vehette át.

Gratulálunk a kis „művészpalántának” !

 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

Prof. Dr. Freund Tamás, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke fővédnöksége mellett a Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola és a BOLYAI CSAPAT Kft. a 2017/2018. tanévben 2017. november 10-én Salgótarjánban rendezte meg a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóját 3-8. osztályosoknak Magyar nyelv és irodalom tantárgyból.

A versenyt először 2005-ben rendezték meg Észak-Budán, majd a következő években Budapest többi körzete is csatlakozott. 2016-ban az ország egész területéről már közel 28 000 résztvevője volt a rendezvénynek.

A verseny célja: Segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremt arra, hogy átéljék az együttgondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.

Gratulálunk tanítványainknak a nagyon szép eredményekhez, köszönjük a pedagógusok felkészítő munkáját és a szülők támogató segítségét!

 Külön gratulálunk az országos döntőbe jutásért a 6. c osztályos csapatnak: Réde Dórának, Erdélyi Petrának, Figura Líviának, Kovács Jázminnak és a felkészítőjüknek Kálvin Andorné Zsuzsika néninek!

 Az iskolánkból résztvevő csapatok eredményei:

 3. évfolyam

Helyezés Csapatnév Csapattagok Felkészítő
3. hely Szuper négyes Bengyik Szabolcs
Dávid Csanád
Kelemen Dávid
Lőrincz Vince
Kanyó Éva
7. hely Észforgatók Gódi Richárd
Szabó Szilvia
Illés Nikolett
Kuklis Olivér
Sinkáné Kocsis Edit
8. hely Csak csajok Boros Anaisz
Hárskuti Zsófia
Madjász Lara
Petreczky Zsófia
Kanyó Éva
11. hely Könyvmolyok Patriskov Mirkó
D.Somogyi Dániel
Molnár Mandula Éva
Lénárt Dorottya
Kerekes Istvánné
16. hely Legendások Mladoniczki Léna
Juhász Veronika
Klátyik Luca
Patriskov Lea Léna
Kerekes Istvánné
17. hely Sajtkukacok Nagy Zille
Dobrocsi Szonja
Kovács Dominik
Bangó Fruzsina
Sinkáné Kocsis Edit


4. évfolyam

7. hely Magyar tenger kalózai Kelemen Boglárka
Németh Nelli
Göröcs Márton
Aipli István György
Nagyné Papp Annamária
10. hely Szuper Girl Bedő Anna
Markó Sára
Dobrocsi Panka
Halasi Luca
Juhász-Kanyó Leila
12. hely A négy mester Franka Bernárd
Oravecz Kinga
Szabad Gergő
Oravecz Kristóf
Alapiné Szabó Marianna
19. hely Smilek Chen Meijuan
Kiss Emma Anna
Kecskés Flórián
Bali Fruzsina
Juhász-Kanyó Leila
20. hely Csillagok Cservölgyi Szabolcs
Bercsényi Anna
Baranyi Tifani
Gyenes Lilla
Alapiné Szabó Marianna


5. évfolyam

7. hely Agymenők Mender Laura
Zsiga Gréta
Szelva Levente
Sánta Dorina
Mészárosné Kiss Andrea


6. évfolyam

1. hely
országos döntős
Kazinczy ükunokái Réde Dóra
Kovács Jázmin
Erdélyi Petra
Figura Lívia
Kálvin Andorné

 
8. évfolyam

11. hely Nyelvtanoncok Csohány Vivien
Lőrincz Loretta
Pusztai Ákos
Vas Vince
Szabó Adrienn

 


Bolyai matematika csapatverseny
Heves-Nógrád megyei verseny

2. helyezett:
Genye Nikoletta 6. a
Huszár Lóránt 6. a
Kelemen Kristóf Márk 6. a
Szabó Fanni 6. a
Felkészítő tanár: Molnár Lászlóné


XX. megyei idegen nyelvi szépkiejtési verseny

Német
megyei 1. helyezés
Jancsó Veronika 7. b
megyei 2. helyezés

Csépe Viktória 8. b
Felkészítő tanár: Baloghné Kanyó Mária

Angol

megyei 3. helyezés
Vladár Dorka 7. c
Felkészítő tanár: Tóth Gáborné
Kelemen Inez 8. b
Felkészítő tanár: Gömbicz Nándorné


X. Angol-amerikai megyei civilizációs verseny
I. hely:
Tóth Nikolett 8. c
Tóth Valter 8. c
Szepesi Noel 8. c
Pécsi Gerda 8. c
Felkészítő tanár: Szabóné Ádám Marianna

III. hely

Táborszki Dominika 8. b
Pusztai Karina 8. b
Sőregi Viktória 8. b
Toldi Réka 8. b
Felkészítő tanár: Gömbicz Nándorné


A Magyar Kultúra Napja alkalmából megrendezett Nemzetközi versmondó verseny

2. helyezés

Sevelya Virág 7. a
Felkészítő tanár: Lenkey-Simon Mária


Zrínyi Ilona matematika megyei verseny

1 hely

Huszár Lóránt 6. a
Felkészítő tanár: Molnár Lászlóné

1 hely csapat

Huszár Lóránt 6. a
Kelemen Kristóf 6. a
Tari Domonkos 6. d
Felkészítő tanár: Molnár Lászlóné

1 hely

Sánta Dorina 2. c
Felkészítő tanár: Kósa Györgyné


Megyei sakkverseny

1 helyezés

Sevelya Virág 7. a

1 helyezés

Vas Vince 5. a


Hevesy György megyei kémia verseny

2 helyezés

Veres András 7. b
Felkészítő tanár: Kövesiné Hidvégi Kinga

9 helyezés

Kövesi Viktória 7. d
Felkészítő tanár: Kövesiné Hidvégi Kinga

4 helyezés
Kövesi Kiara Fanni 8. a
Felkészítő tanár: Kövesiné Hidvégi Kinga


Balassagyarmat Hagyományőrző napok szavalóverseny

2 helyezés

Sevelya Virág 7. a
Felkészítő tanár: Lenkey-Simon Mária


Szorobán verseny megye forduló

1 helyezés

Vas Vince 5. a
Felkészítő tanár: Nagyné Papp Annamária

3 helyezés

Kövesi Kiara Fanni 8. a
Felkészítő tanár: Kerekes Istvánné

1 helyezés

Huszár Lóránt 6. a
Felkészítő tanár: Édes Attila


Költészetnapi versmondó verseny helyi + könyvtár

5.-6. osztály
1 hely: Király Bálint 6. d
2 hely:Habók Virág 6. c
3 hely: Cseke Győző 5. c

Különdíj

Szklenár Kristóf 5. d
Tari Domonkos 6. a
Felkészítő tanár: Kálvin Andorné

7.-8. osztály

1 hely

Sevelya Virág 7. a
Felkészítő tanár: Lenkey-Simon Mária

1 hely
Vámosi Dorottya 7. d
Felkészítő tanár: Kálvin Andorné
2 hely

Balázs Eszter 8. d

3 hely

Tóth Valter 8. c
Felkészítő tanár: Bognár Beáta

Különdíj
Figura Benedek 7. c
Felkészítő tanár: Bognár Beáta

Mida Heléna 8. a
Felkészítő tanár: Szabó Adrienn


Országos Angol Tanulmányi Verseny – megyei forduló

2. hely

Fekete Fanni 7. d
Felkészítő tanár: Tóth Gáborné

9. hely

Szepesi Noel 8. c
Felkészítő tanár: Szabóné Ádám Marianna


Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesíró Verseny megyei

1 helyezés

Lőrik Lili Csenge 5. b

4. helyezés

Maksó Gréta 5. b
Felkészítő tanár: Szabó Adrienn

8. helyezés

Huszár Lóránt 6. a
Felkészítő tanár: Lenkey-Simon Mária

11. helyezés

Tóth Réka 6. d
Felkészítő tanár: Kálvin Andorné

9. helyezés
Kövesi Viktória 7. d

20. helyezés

Vámosi Dorottya 7. d
Felkészítő tanár: Kálvin Andorné

12. helyezés

Kelemen Inez 8. b
Felkészítő tanár: Lenkey-Simon Mária


Honszerelem vers- és prózamondó verseny
A Magyarok Világszövetsége rendezvény

Balázs Eszter 8. d
Országgyűlés alelnöke az osztálynak is Parlamenti jutalomlátogatás


A KLIK tankerületen belüli kompetenciamérésen legjobb matematika és szövegértési eredményt elért osztálya 8. d
1 napos buszos osztálykirándulás
Fertőd-Nagycenk


London Bridge angol nyelvű verseny II. forduló

Lőrik Lili Csenge 5. b
Nagy Marcell 5. b
bejutottak az országos versenyre

Az Országos fordulón

9. helyezés

Lőrik Lili Csenge 5. b

60. helyezés

Nagy Marcell 5. b
Felkészítő tanár: Fekete Csabáné


TIT Pásztó Városi Egyesülete
a Víz Napja
a Föld Napja
alkalmából rendezett vetélkedőn

1 helyezés

Nagy János 7. a


Országos (matematika) Szorobánverseny

1 hely

Huszár Lóránt 6. a
Vas Vinde 5. a
Vas Márton 5. b

2 hely

Szabó Fanni 6. a

4. hely

Kéri Anita 6. a
Illés Bianka 6. a

5. hely

Csohány Barbara

7. hely

Kövesi Kiara Fanni 8. a

9. hely

Maczkó Renáta 8. a


Kalmár László Országos Matematika Verseny megyei eredményei

5 helyezés

Kiss Szonja 5. b

2 helyezés

Tari Domonkos Lóránt 6. d

4 helyezés

Kelemen Kristóf Márk 6. a
Felkészítő tanár: Molnár Lászlóné

2.helyezés

Gortva István 7. a
Felkészítő tanár: Szomszéd Zoltánné

2. helyezés
Zeke Norbert 8. d
Felkészítő tanár: Molnár Lászlóné

5 helyezés

Antal Fanni 8. b
Felkészítő tanár: Bakonyi Zsoltné


Simonyi Zsigmond helyesírási verseny országos

13 helyezés

Lőrik Lili Csenge 5. b
Felkészítő tanár: Szabó Adrienn
Az iskola serleget kapott!!!


A 2015-2016-os tanév iskolai rajzpályázatának nyertesei

5. osztály

1 helyezés

Pusztai Ákos 5. a

2 helyezés

Elzak Zoltán 5. c

3 helyezés

Kikiny Fanni 5. a

6. osztály

1 helyezés

Tuza Adrienn 6. b

2 helyezés

Habók Virág 6. c

3. helyezés

Csirke Patrik 6. c

7. osztály

1 helyezés

Balázs Fanni 7. d

2. helyezés

Deák Eszter 7. b

3. helyezés

Sulyok Natália 7. d

8. osztály

1 helyezés

Balázs Eszter 8. d

2. helyezés

Dormány Johanna 8. a

3. helyezés

Zagyi Csenge 8. a


Iskolai verseny a Tehetséges Pásztói Gyermekekért Alapítvány támogatásával

„Az óceánok világa” mese- és versíró verseny TIT Pásztói Egyesülete

1 helyezés

Nagy János 7. a

Különdíj

Oláh Dorka Larissza 3. b


Herman Ottó tesztverseny országos forduló

8. helyezés

Tari Domonkos 6. d